fitnesscentra.cz-TRENÉRSKÉ KURZY (INSTRUKTOR FITNESS), trenerska skola, osobní trenér , fitness a kulturistika,masérské kurzy,posilování,masáže,rekvalifikační masérské kurzy-masér, masérská škola
fitness, kulturistika, posilování,hubnutí, masáže,celulitida,masážní stoly a lehátka,maserske lehatka a stoly,rekvalifikační kurzy-masér,výživa, cvičení
Služby Ceník Kontakt
kulturistika,fitness, posilování, masáže, obezita,masazni stoly a lehatka, celulitida,rekvalifikační kurzy-masér, hubnutí,výživa, masérská škola
Vše pro zdraví a masáž, masážní a tělové oleje, masérská lehátka, knihy, léčivé masti,čaje, byliny, kosmetika...
                Foto dne
 sexyfotodne `
Zásady pro snižování hmotnosti
1. OMEZTE SLADKOSTI. Vyhýbejte se sladkostem. Pokud budete často mlsat čokoládu, sušenky, bonbony, nebo koláče, buchty a tyčinky nikdy neshodíte ani kilo. Tělu totiž dodáváte nadbytek energie, kterou nestačí zpracovat a tak ji přemění na tuk a uloží. Jestliže se sladkostí nezřeknete, nepomůže vám, ani kdybyste cvičili každý den tři hodiny. Sladkostem se raději vyhněte a nahraďte je např. ovocem.

2. OMEZTE TUKY. Vybírejte si potraviny s co nejmenším obsahem tuků, tedy vše libové a "light" (u potravin "light" pozor na obsah cukrů!). Při snižování váhy musíte úplně zapomenout na jídla smažená, na stravu "fast food" a vyhnout se všem omáčkám. Vybírejte si jídla vařená, dušená, nebo připravovaná na grilu.

3. DOSTATEČNĚ PIJTE. Denně byste měli vypít dostatek vody - cca 3dcl na 1kg hmotnosti. V případě, že pijete kávu nebo černý čaj, musíte navíc vypít 3dcl neperlivé vody ke každému šálku. Čistou vodu můžete nahrazovat minerálkou (neslazenou!), ovocným nebo zeleným čajem.

4. DODRŽUJTE PAUZY MEZI JÍDLY. Při snižování hmotnosti je nutné dodržovat pauzy mezi jednotlivými jídly 3 - 4 hodiny, aby si tělo nedělalo tukové zásoby. Měli byste mít každý den pravidelnou stravu: snídaně - svačina - oběd - svačina - večeře. Stálý přísun méně kalorických potravin zrychluje metabolismus a tudíž tělo snadněji spaluje tuky. Když hladovíte nehubnete! Stravování si rozvrhněte tak, aby první jídlo bylo krátce po probuzení a poslední tři hodiny před usnutím.

5. SPRÁVNĚ SPORTUJTE. Pro efektivní snižování hmotnosti kombinujte posilování těla s aerobní aktivitou (tj. aerobic, spinning, běh, atd.). Jakmile se snižování hmotnosti zpomalí, udělejte ve svém tréninku změny. Upravte posilovací trénink (změňte tréninkový plán, nebo posilovnu nahraďte jógou…) a vyměňte aerobní aktivitu. Zvolte takovou, která má oproti předchozí jiný charakter, aby tělo změnu skutečně zaznamenalo (př.: vyměňte aerobic za spinning, ne za step aerobic…) Jiný charakter zatížení přinese vašemu tělu potřebný impuls k nastartování nové fáze odbourávání tuků.

6. BUĎTE V KLIDU. Zůstaňte v klidu i tehdy, pokud nebudete hned dosahovat takových výsledků, které jste si předsevzali. Někdy tělu chvíli trvá, než "přijde" na to, co po něm chcete. I profesionální sportovci překonávají období stagnace. Pamatujte, že jakmile se začnete stresovat, tělo začne vylučovat stresové hormony a ty zablokují spalování tuků! Dodržujte těchto několik zásad, vše dělejte v pohodě a výsledky se brzy dostaví!!!

Lucie- osobní trenér
e-mail: lucie.incondition@tiscali.cz
tel.: 606 116 446

« zpět

www.fitsport-jt.cz www.aminostar.com

www.sportovni-vyziva.cz
www.fitsport-jt.cz www.aminostar.com