fitnesscentra.cz-TRENÉRSKÉ KURZY (INSTRUKTOR FITNESS), trenerska skola, osobní trenér , fitness a kulturistika,masérské kurzy,posilování,masáže,rekvalifikační masérské kurzy-masér, masérská škola
fitness, kulturistika, posilování,hubnutí, masáže,celulitida,masážní stoly a lehátka,maserske lehatka a stoly,rekvalifikační kurzy-masér,výživa, cvičení
Služby Ceník Kontakt
kulturistika,fitness, posilování, masáže, obezita,masazni stoly a lehatka, celulitida,rekvalifikační kurzy-masér, hubnutí,výživa, masérská škola
Vše pro zdraví a masáž, masážní a tělové oleje, masérská lehátka, knihy, léčivé masti,čaje, byliny, kosmetika...
                Foto dne
 sexyfotodne `
Intenzita posilování pro začátečníky
Intenzitu cvičení můžeme definovat jako poměr výsledku a námahy a nebo lépe řečeno kolik toho odcvičíme za jednotku času.

Z tohoto důvodu jsou kritické první týdny při kulturistickém tréninku, kdy je třeba dbát zvýšené opatrnosti a vykonávat cviky velmi pečlivě, pro zafixování správné techniky. Začátečník by neměl cvičit úplně do selhání. Poslední opakování by mělo být dostatečně obtížné, nikoli ale na doraz.Trénujte tvrdě a každé opakování provádějte s nejvyšší koncentrací.

Jako začátečník trénujte alespoň dva měsíce cviky na zpevnění celé postavy. Pokud jste si už osvojili zásady kulturistického tréninku, můžete přejít na systém 1-3 série po 12 opakováních. K tomu potřebujete vědět s jakou váhou cvičit. Vezměme si například benchpress. Lehněte si a vezměte si prázdnou činku, udělejte tlak….naložte na činku třeba dvakrát 7 kg a udělejte 12 opakování. Pokud jste je udělali s lehkostí , naložte dalších 2 x 2 kg a zkuste zase 12 opakování…jestliže to bylo obtížnější, tak jste zjistily svoji tréninkovou váhu.

Můžete zkusit první týden odcvičit 1 sérii s maximálním počtem opakování(12). Druhý týden zkuste 2 série a třetí už 3 série s tím ,že použijete princip - 1x 14 opakování, 1 x 12 a 1 x 10 opakování.

V následujícím období využijte vyšší rozsah opakování, to znamená, že začnete cvičit na 8 opakováních při první sérii a při každé další sérii přidáváte opakování, končíte tedy na12 opakováních.Pak můžete přidat závaží a udělat ještě 2 série .

Tento typ tréninku může trvat zhruba dva , nebo tři měsíce. Přitom děláte přestávky mezi cviky 1-2 minuty. Na každou partii dělejte jeden cvik po 3 sériích a využívejte různé tréninkové principy viz.ZÁKLADNÍ PRINCIPY.

Další články s podobnou tématiou najdete v rubrice Tréninkové plány a v rubrice KULTURISTIKA

Pavel Janát
pavel@fitnesscentra.cz


Rekvalifikační masážní kurzy: masér(ka)

Masáže:čínské,proti celuitidě, relaxační..

« zpět

Další články v této sekci:
www.fitsport-jt.cz www.aminostar.com

www.sportovni-vyziva.cz
www.fitsport-jt.cz www.aminostar.com