fitnesscentra.cz-TRENÉRSKÉ KURZY (INSTRUKTOR FITNESS), trenerska skola, osobní trenér , fitness a kulturistika,masérské kurzy,posilování,masáže,rekvalifikační masérské kurzy-masér, masérská škola
fitness, kulturistika, posilování,hubnutí, masáže,celulitida,masážní stoly a lehátka,maserske lehatka a stoly,rekvalifikační kurzy-masér,výživa, cvičení
Služby Ceník Kontakt
kulturistika,fitness, posilování, masáže, obezita,masazni stoly a lehatka, celulitida,rekvalifikační kurzy-masér, hubnutí,výživa, masérská škola
Vše pro zdraví a masáž, masážní a tělové oleje, masérská lehátka, knihy, léčivé masti,čaje, byliny, kosmetika...
                Foto dne
 sexyfotodne `
Celulitida
Celulitida neboli „pomerančová kůže" vzniká v důsledku degenerativních změn podkožního vaziva a hromadění tukové tkáně. Objevuje se nejčastěji na stehnech, bocích a zadečku. Dříve nebo později postihne osmdesát procent žen. Kromě stárnutí a nadváhy patří k rizikovým faktorům také stres, nedostatek pohybu, antikoncepce s přílišnou dávkou estrogenu a genetická dispozice.

Celulitida a lymfatický (neboli mízní) systém
Úkolem lymfatických systému je odvádět tekutinu a produkty látkové výměny. Filtruje z tkání cizí tělesa a odchytává trosky mrtvých buněk . V případě celulitidy není odvádění zplodin zajištěno dostatečně – některé tedy zůstanou v tkáni.

Celulitida a ukládání tuku
Tuk je oddělen nepružnými svazečky vazivové tkáně, které jsou pevně zakotveny v kůži. Přibýváním na váze dochází ke zvětšování tukových buněk, vazivové svazečky však zůstávají stále stejně dlouhé. Shluky tukových buněk se tedy vyklenují jediným možným směrem – vzhůru proti kůži. Vazivové svazečky pak stahují části kůže, ke které jsou ukotvené, a vytvářejí tak typický dolíčkovatý vzhled.

Ve fázi když se objeví hrbolky na kůži je už celulitida v dosti pokročilém stadiu. Léčení by se mělo zahájit při prvních příznacích. V případě vrozené dispozice a dalších rizikových faktorů je nezbytná výrazná prevence.

Bitva s celulitidou musí být vedena komplexně. Základem je zdravý životní styl - tedy vyvážená strava, co nejméně tuků a cukrů, hojnost ovoce a zeleniny, dostatečný přísun tekutin, pravidelný pohyb a schopnost relaxovat a bránit se stresu. K tomu je navíc třeba přidat speciální péči o pleť a především masáže, které musí být pravidelné a časté (nejlépe ráno a večer po osprchování, při němž se střídá teplá a studená voda). Jemné hnětení a lehké poštipování a povytahování kůže sevřené mezi prsty doplňujte důkladným masírováním za pomoci kartáče se zaoblenými hroty, drsné žínky nebo sisalové rukavice.

Co pomáhá?
Jednou z nejúčinnějších metod k odstranění celulitidy jsou masáže.Masáž se provádí postupem, kdy dochází ke: Stimulaci hlubokých krevních a lymfatických cév. Stimulaci hlubokých svalových struktur a rozrušování tukové tkáně. Kompresy a následnému uvolňování kapilár a svalů, dochází ke zlepšení vstřebávání tuků. Stimulaci hlubokých i povrchových kapilár a svalů- dochází k regeneraci a relaxaci. Vyhlazování kůže a podkoží. Rozrušování tukových buněk a polštářů silou, rozrušování strií,prasklinek a celulitidy.

Při masáži se většinou používá speciálních krémů. Po masáži je vhodné použít tlakový zábal a opět speciálního krému na podporu lymfatického systému.

Kosmetické přípravky
Proti celulitidě sice nedokážou zázraky , ale jejich pravidelným užíváním můžete dosáhnout určitého zlepšení. Krémy celulitidu odstranit, ba ani významně zmírnit, nedokážou. Lze je však použít k jemným masážím, které je nezbytné pravidelně provádět (to však jde i bez krémů, třeba nasucho - důležitá je masáž, ne krém). Odborníci doporučují také nošení kompresivních punčocháčů. Protože jde skutečně o léčbu nemoci, ne pouze o odstranění kosmetického problému.

Jemné krémy a emulze
Většinou rostlinné účinné látky – břečťan, arnika, kostival, měsíček zahradní atd. Kůži nejen stimulují a regenerují, ale podporují i hojení a mají vliv na cévy zajišťující odvod odpadů.

Nanášení přípravků provádíme nejlépe masáží, nikoliv nahodilou, ale od vzdálenější části končetiny směrem k srdci až k podbřišku. Nejlépe přes třísla, protože zde jsou uloženy jedny z největších lymfatických uzlin. Není třeba velkého tlaku – nemasírujeme svaly, ale působíme na lymfu.

Cvičení které zrychluje metabolismus, brání tvorbě nadměrných tukových zásob a pomáhá prokrvovat pokožku, je vhodnou součástí prevence a léčby. Sám o sobě však nikoho celulitidy nezbaví, ani nedokáže zabránit jejímu vzniku.
Pitný režim
Je naprosto nezbytné jej dodržovat a vypít minimálně 2,5 litru tekutin, v horkých dnech až 4 litry. Mezi žádané tekutiny patří stolní voda, minerální vody s malým množstvím sodíku, bylinné a ovocné čaje, odstředěné mléko, limonády bez cukru. Nápoje, které jsou naopak naprosto nevhodné na hydratování: kolové nápoje, slazené limonády (vysoká energetická hodnota), káva (má diuretický účinek) a pozor na perlivou vodu, která má obzvlášť negativní vliv na celulitidu.

Kateřina Holoubková
kata@fitnesscentra.czRekvalifikační masérské kurzy: masér(ka)

Masáže:čínské,proti celuitidě, relaxační..

« zpět na hlavní stranu

www.fitsport-jt.cz www.aminostar.com

www.sportovni-vyziva.cz
www.fitsport-jt.cz www.aminostar.com