fitnesscentra.cz-TRENÉRSKÉ KURZY (INSTRUKTOR FITNESS), trenerska skola, osobní trenér , fitness a kulturistika,masérské kurzy,posilování,masáže,rekvalifikační masérské kurzy-masér, masérská škola
fitness, kulturistika, posilování,hubnutí, masáže,celulitida,masážní stoly a lehátka,maserske lehatka a stoly,rekvalifikační kurzy-masér,výživa, cvičení
Služby Ceník Kontakt
kulturistika,fitness, posilování, masáže, obezita,masazni stoly a lehatka, celulitida,rekvalifikační kurzy-masér, hubnutí,výživa, masérská škola
Vše pro zdraví a masáž, masážní a tělové oleje, masérská lehátka, knihy, léčivé masti,čaje, byliny, kosmetika...
                Foto dne
 sexyfotodne `
Sacharidy a jejich význam
Sacharidy jsou ve formě zásobního glykogenu uloženy v játrech a ve svalech. Jsou nejdůležitějším zdrojem energie a mohou výrazně ovlivňovat metabolismus bílkovin a tuků.


Cukry, škroby, uhlovodany, glycidy tedy obecně sacharidy jsou tvořeny z jedné, nebo více molekul jednoduchých sacharidů. Můžeme je rozdělit do tří skupin:

Jednoduché cukry, jedno a dvou- molekulové (řepný cukr, glukosa, med), jsou rychle vstřebatelné.Při velké koncentraci mohou způsobit trávicí potíže(nad 5 %).

Polysacharidy,jejich molekuly jsou spojeny do velmi dlouhých řetězců. Pro racionální výživu velmi hodnotné . Při výkonu jsou ale organismem téměř nevyužitelné, protože trávicí soustava je odkrvená a chybí tedy enzymy nutné k rozště pení dlouhých řetězců.

Maltodextriny tvoří třetí skupinu a tvoří přechod mezi dvěma předchozími. Spojují v sobě přednosti dvou předchozích skupin. Především jejich vstřebatelnost a postupné uvolňování energie.


Rekvalifikační masážní kurzy: masér(ka)

Masáže:čínské,proti celuitidě, relaxační..

« zpět

Další články v této sekci:
www.fitsport-jt.cz www.aminostar.com

www.sportovni-vyziva.cz
www.fitsport-jt.cz www.aminostar.com